De Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart NVR: 60 jaar jong

Op 17 december viert de Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart NVR officieel haar 60 jarige jubileum. De NVR is HET platform voor (toekomstige) ruimtevaart professionals uit Nederland en/of werkzaam in de Nederlandse ruimtevaartsector. Opmerkelijk is dat dit jubileum 'ouder' is dan de eerste ruimtevlucht van de Sputnik op 4 oktober 1957. Het geeft aan dat de maatschappij al druk bezig was, zo'n 6 jaar voor die memorabele lancering, met het onderwerp Ruimtevaart. Lees hier de eerste editie uit 1951 van 'blad Ruimtevaart' en verbaas je over de details waar toen al over werd geschreven. Hiernaast trouwens het eerste logo van de NVR dat twee decennia later in gebruik kwam.

Zelf zit ik in het bestuur van de NVR sinds 2002 en onlangs zijn er een aantal nieuwe bestuursleden aangetreden. We gaan met ons team aan de gang om de NVR weer goed op de kaart te zetten. Een voorbeeld daarvan is een filmavond die we organiseren voor onze leden op 23 september bij het International Institute for Air & Space Law (IIASL). De film die we gaan bekijken is 'Space Tourists'. Hieronder de trailer van deze indrukwekkende documentaire. Wil je er ook bij zijn? Wordt dan wel lid van de NVR! Voor maar € 29,75 per jaar is dit je ticket voor een breed netwerk van ruimtevaart professionals in Nederland.


Popular Posts